newsletter
Pl
De 
Prezentacja publikacji "Perspektywa: Inkluzja" – Wrocław, 24 lutego 2017 PDF Drukuj Email

Kreisau-Initative e.V. oraz Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego zapraszają na prezentację publikacji "Perspektywa: Inkluzja". W programie spotkania, które odbędzie się 24 lutego br. (piątek) we wrocławskiej Barbarze (ul. Świdnicka 8), oprócz prezentacji publikacji znajdą się m.in. warsztaty DanceAbility.

Publikacja "Perspektywa: Inkluzja" jest efektem dwuletniego (polsko-niemieckiego) Partnerstwa Strategicznego. Partnerstwo to zostało dofinansowane przez program Unii Europejskiej Erasmus+. Program wspiera międzynarodowe projekty, których celem jest wdrażanie i upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań oraz dobrych praktyk w edukacji międzynarodowej.

Publikacja "Perspektywa: Inkluzja" poświęcona jest istotnym aspektom języka i komunikacji w inkluzyjnej, międzynarodowej pracy edukacyjnej. Analizując kluczowe aspekty merytoryczne i przebieg międzynarodowych spotkań młodzieży, autorzy, na konkretnych przykładach, prezentują wskazówki i metody wspierające proces komunikacji w pracy z grupami inkluzyjnymi.

Druga część publikacji przedstawia natomiast wybrane założenia pedagogiczne i dobre praktyki, które dzięki swojej innowacyjności ułatwiają wzajemny kontakt oraz porozumiewanie się w takich grupach. Publikacja będzie wkrótce dostępna na stronach internetowych partnerów projektu, do pobrania w trzech wersjach językowych: po polsku, niemiecku i angielsku.

Program prezentacji wzbogacą warsztaty DanceAbility – ruchowo-tanecznej metody skierowanej do każdego, bez względu na możliwości motoryczne. Zajęcia poprowadzi Maja Hehlen z grupy BewegGrund z Trewiru (Niemcy).

24 lutego (piątek)
Barbara: infopunkt/kawiarnia/kultura, Świdnicka 8, 11-400 Wrocław,

Program:
12:00–16:00 Warsztaty DanceAbility (z przerwą)
17:30–19:00 Prezentacja publikacji i wymiana doświadczeń

Wstęp wolny.

Zgłoszenia:

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do 20 lutego 2017 r. (poniedziałek) do Elżbiety Kosek: kosek@kreisau.de ze wskazaniem, czy zgłoszenie dotyczy tylko prezentacji publikacji, czy także warsztatów DanceAbilty.

Partnerzy projektu:
Kreisau-Initative e.V.
Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego
Brücke/Most-Stiftung
Kulturanima
designbar Consulting
Zespół Szkół Specjalnych w Oławie

Wsparcie finansowe:
Program Unii Europejskiej Erasmus+
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.