newsletter
Pl
De 
„(Nie)obecne dziedzictwo. Rozważania o Kręgu z Krzyżowej” - najnowsza publikacja Fundacji „Krzyżowa” oraz Fundacji Konrada Adenauera

„(Nie)obecne dziedzictwo. Rozważania o Kręgu z Krzyżowej” to najnowsza publikacja, która została wydana przez Fundację „Krzyżowa” oraz Fundację Konrada Adenauera. Wydawnictwo, które zawiera 13 tekstów, porusza zagadnienia związane z historią, programem i dziedzictwem Kręgu z Krzyżowej. Jest to efekt prac międzynarodowego i multidyscyplinarnego zespołu, który przez rok współpracował w ramach projektu „Dziedzictwo Kręgu z Krzyżowej dla współczesnej Europy”.

Materiały prezentowane w publikacji stanowią przykład namysłu nad konkretnymi aspektami historii, programu, czy też, ujmując rzecz szerzej, dziedzictwa Kręgu z Krzyżowej – w tym również tego, które jest twórczo wykorzystywane w działalności samej Fundacji „Krzyżowa” - zaznacza dr Robert Żurek - członek Zarządu Fundacji „Krzyżowa”, koordynator projektu. Są one także przykładem niezbędnej refleksji, jaką wywołuje w Polsce na nowo podjęcie się tematu niemieckiej opozycji antyhitlerowskie - dodaje dr Tomasz Skonieczny, redaktor tomu, pracownik Akademii Europejskiej Fundacji „Krzyżowa”.

Więcej …

aktualności

Młodzież z Krzepic, Marl i Dniepropietrowska na styczniowym spotkaniu w Krzyżowej - 14-18.01.2018

W dniach 14-18 stycznia 2018 gościliśmy w Krzyżowej 50 uczniów z Krzepic, Marl (Niemcy) i Dniepru (Ukraina), którzy wzięli udział w programie trójstronnej wymiany szkolnej. Szkoły z Niemiec i Polski prowadzą współpracę od roku 2013, natomiast rok temu do projektu dołączyła ukraińska organizacja pozarządowa "Youth of Yuvileine". Tegoroczny projekt był drugim spotkaniem w tej trójstronnej konstelacji.

Więcej …
 
XV Kurs Mistrzowski „Uczniowie Mistrzów” - Krzyżowa, 20-28.01.2018

W Krzyżowej odbędzie się kolejny już Kurs Mistrzowski „Uczniowie Mistrzów”. 20 stycznia przyjadą do nas młodzi muzycy, aby doskonalić swoje umiejętności pod okiem mistrzów.

Więcej …
 
Zmiany na stanowisku Kierownika MDSM „Krzyżowa”

Od dnia 10 stycznia br. Pani Anna Kudarewska - dotychczas specjalistka ds. projektów edukacyjnych MDSM „Krzyżowa”, pełnić będzie obowiązki kierownika Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży „Krzyżowa”.
Więcej …

galeria