newsletter
Pl
De 
„(Nie)obecne dziedzictwo. Rozważania o Kręgu z Krzyżowej” - najnowsza publikacja Fundacji „Krzyżowa” oraz Fundacji Konrada Adenauera
There are no translations available.

„(Nie)obecne dziedzictwo. Rozważania o Kręgu z Krzyżowej” to najnowsza publikacja, która została wydana przez Fundację „Krzyżowa” oraz Fundację Konrada Adenauera. Wydawnictwo, które zawiera 13 tekstów, porusza zagadnienia związane z historią, programem i dziedzictwem Kręgu z Krzyżowej. Jest to efekt prac międzynarodowego i multidyscyplinarnego zespołu, który przez rok współpracował w ramach projektu „Dziedzictwo Kręgu z Krzyżowej dla współczesnej Europy”.

Materiały prezentowane w publikacji stanowią przykład namysłu nad konkretnymi aspektami historii, programu, czy też, ujmując rzecz szerzej, dziedzictwa Kręgu z Krzyżowej – w tym również tego, które jest twórczo wykorzystywane w działalności samej Fundacji „Krzyżowa” - zaznacza dr Robert Żurek - członek Zarządu Fundacji „Krzyżowa”, koordynator projektu. Są one także przykładem niezbędnej refleksji, jaką wywołuje w Polsce na nowo podjęcie się tematu niemieckiej opozycji antyhitlerowskie - dodaje dr Tomasz Skonieczny, redaktor tomu, pracownik Akademii Europejskiej Fundacji „Krzyżowa”.

Read more...

news

Młodzież z Krzepic, Marl i Dniepropietrowska na styczniowym spotkaniu w Krzyżowej - 14-18.01.2018
There are no translations available.


W dniach 14-18 stycznia 2018 gościliśmy w Krzyżowej 50 uczniów z Krzepic, Marl (Niemcy) i Dniepru (Ukraina), którzy wzięli udział w programie trójstronnej wymiany szkolnej. Szkoły z Niemiec i Polski prowadzą współpracę od roku 2013, natomiast rok temu do projektu dołączyła ukraińska organizacja pozarządowa "Youth of Yuvileine". Tegoroczny projekt był drugim spotkaniem w tej trójstronnej konstelacji.

Read more...
 
XV Kurs Mistrzowski „Uczniowie Mistrzów” - Krzyżowa, 20-28.01.2018
There are no translations available.

W Krzyżowej odbędzie się kolejny już Kurs Mistrzowski „Uczniowie Mistrzów”. 20 stycznia przyjadą do nas młodzi muzycy, aby doskonalić swoje umiejętności pod okiem mistrzów.

Read more...
 
Zmiany na stanowisku Kierownika MDSM „Krzyżowa”
There are no translations available.


Od dnia 10 stycznia br. Pani Anna Kudarewska - dotychczas specjalistka ds. projektów edukacyjnych MDSM „Krzyżowa”, pełnić będzie obowiązki kierownika Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży „Krzyżowa”.
Read more...

gallery