newsletter
Pl
De 
Sprawozdanie roczne "Rok w Krzyżowej 2016"
There are no translations available.
Szanowni Państwo,

Za chwilę wczytacie się w kolejną publikację z serii „Rok w Krzyżowej”. Znajdziecie w niej Państwo kilka tekstów podsumowujących naszą działalność w 2016 roku. Roku pełnym ważnych wydarzeń dla Świata i Europy. Roku 25. jubileuszu traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Polską i Niemcami. Roku, w którym hasło przewodnie „Europa w budowie”, jakie Fundacja „Krzyżowa" oraz jej najważniejsi partnerzy postanowili nadać swoim projektom okazało się nadzwyczaj aktualne.

Był to dla nas wszystkich kolejny rok intensywnej pracy. Gremia Fundacji pracowały nad uaktualnieniem Misji Fundacji i optymalizacją struktury organizacyjnej. Pracownicy działów programowych wraz z partnerami przekładali tę misję na konkretne działania i projekty. Wszyscy zaś staraliśmy się zapewnić naszym gościom jak najlepsze warunki do pracy i wypoczynku w Krzyżowej. W jakim stopniu nam się to udało? Ocenicie Państwo sami po lekturze tegorocznego sprawozdania.

Read more...

news

“Pojednanie narodów w Europie na przykładzie Krzyżowej” - wykład dr. Roberta Żurka w Josefstal – 28 kwietnia 2017
There are no translations available.

28 kwietnia w Josefstal dr Robert Żurek, dyrektor Akademii Europejskiej Fundacji “Krzyżowa”, wygłosi wykład “Pojednanie narodów w Europie na przykładzie Krzyżowej”. Prelekcja odbędzie się w ramach trwającego 10-dni Europejskiego Ekumenicznego Kursu Studyjnego zorganizowanego przez Ewangelicko-Luterański Kościół w Bawarii oraz Centrum Studyjne dla Ewangelizacji Młodzieży “Josefstal”.

Europejskie Ekumeniczne Kursy Studyjne odbywają się w Josefstal od 50 lat. Jest to też 50. rocznica otrzymania przez Centrum w Josefstal Krzyża z Coventry. W kursach biorą udział przedstawiciele kościołów z całej Europy. Tematem przewodnim spotkań jest zawsze pojednanie między narodami, szukanie dróg do porozumienia, przebaczenie.

Tegoroczny pobyt studyjny odbywa się pod hasłem “Pojednanie”, a przyświeca mu cytat “Nie obdarzam Was swoją nienawiścią”. Organizatorzy uznali, że jest to temat szczególnie ważny w obecnej sytuacji w Europie i na świecie.

Wydarzenie trwa od 24 kwietnia do 3 maja 2017 r.

 
Konferencja dolnośląsko-dolnosaksońska „Regiony wobec kryzysów europejskich”, 24-25.04.2017 Krzyżowa
There are no translations available.

Od wczoraj naszymi gośćmi są uczestnicy konferencji dolnośląsko-dolnosaksońskiej „Regiony wobec kryzysów europejskich”. Wczorajszą część konferencji, rozpoczął wykład wprowadzający Adama Balcera „Kryzysy wewnętrzne i zewnętrzne w UE”.

Read more...
 
EWOCA3 CAMP 2017 "Back to Nature" youth holiday camp 2017

Are you dreaming about vacation in a green environment? Do you enjoy active outdoor activities? Are you interested in getting to know people from other countries? If so, this program is for you!

When and where: July 18 to July 31, in Naturfreundehaus Schwerte in Schwerte GERMANY 

Topic: "Back to Nature" 

Who are we looking for: Youth from Poland

Read more...

gallery


Ksiądz Bolesław Kałuża:
„Tej mszy nie wolno nam zapomnieć”Summer Projects
KRZYŻOWA


 
International Conference Centrum

 

krzyżowa foundation for
mutual understanding in europe

krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305